Концептот на Линколн Авијатор дебитираше на Саемот за автомобили во Њујорк во 2018 година, но останува прашањето дали компанијата всушност има намера да го претстави моделот на улиците.
Авиатор ќе пристигне во 2019 година. Ако моторите останат верни на концептот, тогаш SUV ќе биде достапен со битурбо V6 со дополнителен поттик од plug-in хибрид.
Линколн тврди дека ваквиот комбиниран агрегат го прави Aviator “посилен од многуте супервозила на пазарот денес”.
Линколн, исто така, ќе го опреми Aviator со технологија за поедноставно возење. Во прилог на пакетот за помош Co-Pilot360, SUV ќе ја користи новата технологија за суспензија, која има напредна предна камера за следење на патот и прилагодување на амортизацијата во зависност од претстојните услови. Сопствениците исто така ќе можат да го користат својот паметен телефон наместо традиционален клуч.

#elink  #electriccars #electricvehicles #chargers #sportscar #Co-Pilot360 #Lincoln #Aviator #NewYorkInternationalAutoShow

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *