Хонда ги објави почетните детали за нејзиното учество на претстојниот Beijing Motor Show – Auto China во Пекинг на крајот на овој месец, вклучувајќи ги и светските премиери на два нови концепти и откривањето на Acura CDX Hybrid.

Јапонскиот производител ќе има заеднички кабина за двете свои партнерски потфати на кинескиот пазар – Dongfeng Honda и GAC Honda. Во прилог со двата нови концепти, деби на кинескиот пазар ќе направи новиот Accord Hybrid.

Во меѓувреме, Acura потврди дека за прв пат ќе го дебитира својот CDX Hybrid, додавајќи нова варијанта на линијата базирана на HRV. Во моментов, CDX е понуден во Кина со 1,5-литарски турбо-четири со автоматска двојна спојка со осум брзини, со излези од 134kW и 240Nm. Веројатно хибридниот систем ќе се заснова на Vezel Hybrid (HR-V) со 1.5-литарски бензински мотор од 97kW / 156Nm со електричен мотор. Менувањето брзини е автоматски со двојна спојка со седум брзини.

На претстојниот Beijing Motor Show – Auto China во Пекинг, исто така, ќе биде и премиерата на RDX Prototype, производствениот модел што треба да се појави во Кина подоцна оваа година.

#elink  #electriccars #electricvehicles #chargers #PHEV #battery #BeijingMotorShow #AutoChina #Honda #AccordHybrid #Dongfeng #Gac #Acura

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *