Новиот Volvo V60 Twin Engine, благодарение на неговиот зачудувачки дизајн, беше една од ѕвездите на Салонот за автомобили во Женева.
Автомобилот беше прикажан во две plug-in хибридни верзии: Volvo V60 T6 Twin мотор – 340 КС, 590 Nm, и Volvo V60 T8 Twin мотор – 390 КС, 640 Nm
Двете верзии се опремени со 10,4 kWh батерија доволна за опсег од 45 км во електричен режим и забрзување од 0 до 100 км/ч за фантастични 4,8 секунди.
Ви предлагаме да уживате во фотографиите и видеото од сцената.

 

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *